Gjasht Produkte të cillat erdhen para se ne ishim të qartë

Gjasht Produkte të cillat erdhen para se ne ishim të qartë para tyre idetë ishte shpesh të zgjuara, por Produkte ishte shpesh Qmimet të shtrenjta dhe zbatimin qëndroi jo gjithmonë mjaft për pritjet. 12 orë shumë e teknologjisë si ne mezi mund të qartë mbi ne, për momentin, dikur ishte në kohë të pastër Science fiction. por pas çdo vetëm sukses qëndron se cila rregull një bandë me fiaskoer – përfshirë Produkte si e drejtë dhe Fshij doli në treg shumë shpejt, gjatë para se ju dhe unë kam qenë i pjekur para tyre. në këtë artikull ka ne mbledhur disa prej tyre, më shumë prej tyre janë bërë me tipare këtu në dinside përmes tonë shpejt 20 vit histori të gjatë. mirë temë!
# 1: vr-syzet Olimp sy-Udhëtim 20 vit shumë shpejt

vr-syzet nga Olimp. dinside testuar ato në 1999. Foto: Olimp Shiko më shumë term realitet Virtual dëgjuar ne tashmë herë të parë në fillim të 90-shekullit, dhe vr-syzet është në vend jo Shpikje e re. në vitin 1999 erdhi Olimp në katran me e tij vr-syze sy-Udhëtim, 15 vit më parë Google, oculus Rift dhe ata të Tjera erdhën me e tyre më i pjekur zgjidhje. në testin tonë nga 1999 tha tonë teknologiekspert Thomas marynowski ndër të Tjera që Olimp, syze ishte plumb, por që ata nuk mund të përdoret për diçka në veçanti. cilësisë së imazhit ishte për më tepër e keqe, ishin ato gjuhë dhe të pakëndshme, dhe për të Lojrave që preferojnë ne ende «mirë vjetër 17-incher». përfundim u prandaj i mençur: «ne mund të prandaj nuk rekomandoj për të shpenzuar Rreth $625,54 në një pastaj papjekur Teknologji.»

# 2: në të ardhmen e afërt tabletë PC tabletë:

8 vit para së pari iPad, kishte Microsoft klokkertro në se PC tuaj tabletë duhet të bëhet domenin publik. tilla shkoi Fshij jo, Teknologji të ishte i papjekur dhe çmim të  lartë.

Foto: Microsoft Shiko më shumë se ishte parë kur Apple nisur e tij të parë iPad në vitin 2010, që populli shkoi burri i shtëpisë para për të blerë vetë një tabletë. por Apple është larg nga parë. tashmë në fund 90-të shekullit të ishte më të produkteve në Brewing, disa prej tyre erdhi shumë në treg.

webpad: cyrix tregoi përpara këtë tabletë tashmë në 1998. Foto: Shiko më shumë se herët asin 1998 cituar ne produkt webpad nga cyrix, si «kërcënuar papirmediene». duhet të mund të dorëzohen me të dy 56k modem dhe një Pajisje si mund të transferimit të të dhënave pa Tel me anë të sinjale Radio. kishte shumë ngulitur bateri, kështu që ai nuk e nevojshme telave në të gjitha të marra, sipas tonë gazetar. disa vit më vonë erdhi Microsoft-it në fushë me e tij PC tabletë, por ishte edhe ngadalshëm dhe jo më pak kafshët. lëvizëse një vetë Version të Windows XP quajtur tabletë PC Edition – por, Bordit ishte mjaft i kotë pa stilolaps si ndjekur me. kjo mund të ju lexoni më shumë në qoftë se në këtë artikull. Microsoft ka Megjithatë hat sukses më të madh ata vitet e mëvonshme me sipërfaqen e tyre bord. në fillim të rrjetit social para Facebook: LiveJournal ishte Tufa-Tufa më shumë nga ata njëjtin ide, por shërbim ishte e keqe menaxhuar. Screenshot: wayback machinevis më shumë për momentin përdorues «pothuajse të gjitha» Facebook, por tashmë në vitin 1999 pastaj LiveJournal aktuale të lehta. në Barazi me Facebook ishte kjo një faqe Interneti nuk e shkollës mund të mbajë kontaktoni përmes Postimet e bëra me komente, vetëm se ishte nisur disa vite më parë. në fakt menaxhohet faqe Interneti për të qëndruar shumë gjerësisht, por shumë të këqija vendimet në të menaxhimit, përfshihet përdorim të tepruar e Reklama dhe ndryshimet e funksionalitetit pa për t’u konsultuar përdoruesit, bëri atë interes pas çdo dabbet të.

kur Facebook filloi në vitin 2007 ishte LiveJournal diçka ata shumicë cituar në të kaluarën, por shërbimit ekzistojnë ende, tani nën rus pronarët. friendster ishte një të tjerët, Facebook-të ngjashme, shoqërore rrjet, si filloi në vitin 2002. ishte shumë e shumë gjerësisht, dhe kishte më shumë se tre milion përdoruesit vetëm disa muaj pas të nisur. Top u arrit në vitin 2008, me 115 milion përdorues të regjistruar. konkurrencës nga Facebook ishte Megjithatë para të mëdha, dhe friendster zhdukur për të mirë në 2015.

PC-a XEROX star

Windows dhe Ikonat: XEROX ishte parë jashtë Shiko më shumë harroni Microsoft Windows, IBM derdh / 2 dhe Apple MacOS. ajo ishte XEROX si parë po Kërkoni me një Kompjuter me miun, Grafik ui Drytare dhe desktop në ekran. ka ndodhur tashmë në 1973, me makinë XEROX Alto. kjo ishte Megjithatë përdoren vetëm brenda në kompani, dhe erdhi kurrë si diçka komercialisht të produktit. bëri Megjithatë XEROX Star (Model 8010). erdhi në Dyqane 1981, dy vjet para se Apple Lisa. më Issue ishte Çmimi. përkthyer në $ dollar kosto edhe më e lirë Modeli mirë mbi $16,595. as Microsoft ose Apple ka mohuar se ata le veten e tij të frymëzojë e XEROX nën zhvillimin e tyre e sistemeve operative, si këshillon në PC-TREGUT sot momentin.

Smartphone Ericsson r380

parë «Smartphone»: prapa tastierë në Ericsson r380 fshehur veten e tij një masivisht ekran. Screenshot: YouTube Shiko më shumë ekzistuar Celular me trykkeskjerm dhe zgjeruar funksionalitetin para Ericsson r380, por kjo do të ketë qenë i pari telefonin si ishte me tipare si «Smartphone», kur filloi të këtij viti 2000. sistemi operativ ishte epoc (më vonë Symbian). r380 ishte zbulim i madh në më shumë Mënyra, jo më pak ishte jo ndonjë më i madh se një zakonshme të telefonisë Celulare në atë kohë, dhe kishte një i madh monokrom trykkeskjerm nën flipp-nga-tastierë. Megjithatë nuk ishte Teknologji mjaft të pjekur. ju marrë qasje në Dërgojani, Kalendari, avtalebok, Calculator dhe më shumë aplikacione të Tjera, por r380 kishte një dobësi e madhe: ju nuk mund të instaloni tuaj Apps mbi të, pavarësisht para se ajo ishte e mundur në PDA-është si përdoret sistemi operativ. për më tepër ishte i kushtueshëm, në një vështrim nga viti 2000 gjendet ne se Çmimi filluar në $874,42 në fizike Dyqane, por diçka më të lirë për online. dinside cituar Telefon fundit në 2001.

smartklokka Microsoft vend shumë pak,

shumë shpejt: Microsoft ka marrë kurrë disa sukses të madh me smartklokka vend. Foto: Microsoft Shiko më shumë 11 vit para se Apple Watch, njoftoi Microsoft tij smartklokke vend 2004. shikoj ishte ndër të Tjera në gjendje për të për të marrë Mesazhe nga chattetjenesten Windows Dërguari, nyhetsoverskrifter, Parashikimi me më shumë. çështjet grumbullonin vetë Megjithatë shpejt Up. një gjë ishte se ekran ishte lavoppløst dhe monokrom, një tjetër gjë ishte që të shikojnë ishte shumë e kafshëve. por më Issue ishte se Microsoft përdorur një veta, të pronarit radioteknologi bazuar në fm para komunikimet kundër këmbanat, në vend të standarde wireless teknika. kështu u shikoj kurrë nuk e përputhshme me diçka tjetër pajisjet Celulare. Pjesa tjetër është histori.

burimet: Wikipedia, Microsoft, Olimp, newscientist, dinside, techspot, Shtetet e Bashkuara sot dhe techradar , startfaqe

Be the first to comment

Leave a Reply